Początki Alzheimera u 21-letniej osoby

Mam 21 lat, jestem płci żeńskiej. Zauważam u siebie niepokojące objawy. Nie potrafię wielu informacji zapamiętać, mówienie sprawia mi trudność, nie kojarzę faktów, mam w głowie totalną pustkę, ucisk w głowie, nie potrafię opisać nawet swojego dnia. Nie potrafię się niczego uczyć. Czynności codzienne mnie przerastają. Zauważam to od kilku lat, jest coraz gorzej. Czy mogą to być początki choroby Alzheimera?

Dzień dobry,
gorąco polecam wizytę u neurologa, który może zlecić dalsze specjalistyczne badania. Tylko w ten sposób możliwe będzie postawienie jakiegokolwiek rozpoznania. Pomocna może być również wizyta neuropsychologa, który może zdiagnozować poziom sprawności pani funkcji poznawczych.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Szanowna Pani

Choroba Alzheimera występuje u starszych osób, jednak objawy, które Pani opisuje wymagają kontroli lekarskiej. Proszę koniecznie udać się do neurologa, Warto skorzystać również z porady neuropsychologa, który wykona diagnozę i udzieli Pani wsparcia.

Pozdrawiam
Katarzyna Binder

Nie sądzę, aby była to choroba Alzheimera. Proszę skontaktować się z neurologiem i psychologiem. Po zbadaniu Pani będzie można powiedzieć skąd te problemy i wdrożyć terapię, która pomoże uporać się opisywanymi dolegliwościami.