Początki raczkowania u 10-miesięcznego dziecka

Moja córka ma prawie 10 miesięcy. Od ok miesiąca próbuje raczkować wygląda to tak przekręca się na brzuch , opiera na rączkach i unosi pupę,ale żeby pobujać się do raczkowania musi mieć jedną nogę podwiniętą pod tułów kiedy obie ustawi równo rozjeżdzaja się jej w biodrach i klapie na brzuszek co ją bardzo denerwuje, umie pełzać,ale do tyłu podnosi się do siadania tylko z częsciowej pozycji do raczkowania, czy powinnam pójść do neurologa? Magda S.

jeśli się" rozjeżdża" to może jest za śliska podłoga (np.panele?) , albo ma słabe przywodziciele ud, mało ćwiczony. Podłoga powinna być "tępa" dywan lub mata gąbkowa. nie koc na panelach , nie płytki, nie panele. Jeśli pomimo to zawsze jedna noga jest podwinięta a druga nie może być dostawiona to ewentualnie badanie neurokinezjologiczne które wykaże czy są jakieś problemy z napięciem mięśni.