Tłuszczyk na brzuchu

Jak to zrobić. Nie chcę chudnąć bo uważam rozmiar 36 za ok ale mam problem z brzuchem, nie umiem rozbić tłuszczu, który niestety tam jest, co z tym zrobić?

Witam,
to odwieczny problem wszystkich kobiet - "oponka" na brzuchu. Czy była Pni w ciąży? Może ten "tłuszczyk" to nadmiar skóry?
Proponuję tłuszczyk zamienić w mięśnie - dieta bogata w białko, uboga w tłuszcze, dużo warzyw, owoców, woda oraz ćwiczenia budujące mięśnie - mięśnie się uwydatnią, a tkanka tłuszczowa ustąpi im miejsca. Trening rozpocząć od 3x w tyg - 5 min rozgrzewka - krążenia barków, krążenia bioder, wznosy na palce + ramiona w górę, półprzysiady - ręce w przód, pupa w tył, kolana ugięte. Później wzmacnianie mm. brzucha - każde ćwiczenie poprzedzić uaktywnienie mięśnia poprzecznego - z wydechem zacząć od dołu (od spojenia łonowego) wciągać delikatnie brzuch i kierować to ku górze (tak jakbyśmy wyciskały tubkę z pastą do zębów) - takie delikatne na 20% napięcie brzucha utrzymywać i dopiero wtedy włączyć ćwiczenie.
1/leżenie na plecach, nogi ugięte, "tubka pasty do zębów", przyciągnąć prawą nogę do brzucha, przyciągnąć lewą, wyprostować kolana (kąt zgięcia w biodrach ok 90st), spróbować unieść delikatnie pośladki - stopy ciągną do sufitu - i tak 10x w 3 seriach (Pamiętać o oddechu), miedzy seriami przyciągnąć ugięte nogi do brzucha
2./pozycja jak wyżej - nogi proste, złączone rysują małe kółeczka (całe nogi) - 10x w każdą stronę, potem ósemki w poziomie i luz - nogi uginają się do brzucha
3./leżenie tyłem, nogi przyciągnięte do pozycji krzesła - zgięte 90stopni w kolanach i biodrach, "tubka pasty do zębów", utrzymująć taki kąt zgięcia naprzemian dotknij palami prawej nogi do podłogi, prawa noga wraca, lewa w między czasie uaktywnia się (ruchy naprzemienne) - pracuj z oddechem 20 sek, po tym czasie dołącz ręce - dłoń do kolana po skosie i pracuj znowu 20sek - potem luz
4./połóż się na płasko - wyciągnij ręce w górę, nogi wyprostuj - rozluźnij brzuch
5./podpór przodem na przedramionach, kolana ugiete na macie, "tuba pasty do zębów" i wyprostuj kolana, oderwij od maty - Twoje ciało jest w jednej lini - wytrzymaj 8 sek, luz, potem 10 sek - luż i 12 sek - luz (cały czas oddech)
6./przejdź do skłonu japońskiego - siad pupą na pietach - ręce na macie, chowasz głowę
7./podpór na przedramieniu bokiem (nogi ugięte w kolanach lub proste) - "tubka pasty do zębów" i unieś biodra w górę 10x w 3 seriach, potem zmiana boków - pilnuj szyi - długi kręgosłup
8./przejdź do nr.6 - odpocznij

Podczas ćwiczeń pilnuj postawy, nie powinnaś odczuwać bólu, szczególnie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa - jeżeli ból będzie - skoryguj pozycję, napnij mocno brzuch, w razie dalszych problemów skonsultuj to z fizjoterapeutą lub instruktorem zajęć fizycznych, być może nie do końca zrozumiałaś mój opis ćwiczenia.

Powodzenia!

Witam,
proponuję odpowiedni zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha oraz masaż wspomagający odchudzanie(masaż odchudzający). Nie ma idealnego sposobu na pozbycie się "brzuszka".
Pozdrawiam