Podejrzenie leukopenii u 9-latka

Witam . U mojego 9 letniego syna lekarz podejrzewa leukopenie . Czeka nas wizyta u hematologa . Proszę o wyjaśnienie na czym polega ta choroba i jak się ją leczy . Z góry dziękuję i pozdrawiam

Małgorzata Panek

Leukopenia oznacza zbyt małą ilość białych krwinek. Leczenie jest uzależnione od czynniku, który wywołał limfopenię - poinfekcyjna, polekowa, uwarunkowana genetycznie itp. Obniżona długotrwale ilość białych krwinek obniża odporność organizmu, dlatego też należy znaleźć jej przyczynę.
Proszę udać się do hematologa. On na podstawie wyników badań szczegółowych zaproponuje leczenie.
Pozdrawiam

Magdalena StusiĹska

Leukopenia to niedobór białych krwinek odpowiedzialnych za odporność organizmu. Przyczyn takiego stanu może być bardzo wiele, ustali to lekarz hematolog.