Podejrzenie nerwicy lękowej u 24-letniej osoby

Od jakiegoś czasu leczę się psychiatrycznie. Stwierdzono wstępnie diagniozę nerwica lękowa. Biorę leki tydzień i od tej pory zaniedbałam się,nie jestem w stanie się umyć,ciągle śpie,mam dziwne sny których nie potrafię przytoczyć,praktycznie nie rozmawiam z domownikami,ani razu od tej pory nie wyszłam z domu bo się boję,mam zaburzenia koncentracji i ogromne zaburzenia pamięci. Nie mogę zebrać myśli. Mam wrażenie,że nie współgrają one z moim umysłem,mam problemy z chodzeniem.Czy to schizofrenia?

Witaj,
przecież masz diagnozę nerwicy,ale niezależnie od niej najwyrażniej zaburzenie stanu zdrowia psychicznego jest dla Ciebie wystarczającą traumą i poczuciem naznaczenia.Nie pozostawaj więc w takiej sytuacji wyłącznie w leczeniu psychiatrycznym/farmakoterapia/,ale zdecyduj się na psychoterapię,w której Twoje lęki staną się oswojone i zrozumiane.
Bardzo zachęcam i pozdrawiam.

Witam Panią,

Jeśli postawiono Pani rozpoznanie zaburzeń lękowych, to nie może Pani jednoczesnie chorowaćna schizofrenię. Opisane przez Panią objawy mogą łączyć się ze skutkami ubocznymi wprowadzonej terapii farmakologicznej albo do objawów lękowych dołączyły objawy depresyjne, które mogą przejawiać się w opisany przez Panią sposób. Proszę skonsultować się z psychiatrą prowadzącym i z nim omówić wszystkie nurtujące Panią wątpliwości.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Nie jest to schizofrenia.
Poza leczeniem farmakologicznym proszę również rozważyć lecz.psychoterapeutyczne, które w przypadku nerwicy jest podstawowym postępowaniem.