Podskórna kulka na lewym policzku u 6-letniego syna

Witam-dzisiaj mąż zauważył u naszego 6-cio letniego synka, kólkę pod skórą na lewym policzku.Jest ruchoma,wielkości dużego groszku pod uchem na rzuchwie.Do tego ma spóchniętą szyje z tej samej strony pod uchem.Uszy go nie bolą.Wydaje mi się,że ma powiększone migdałki.Od dwóch dni jest dość marudny.Chce aby poświecać mu dużo czasu.Wcześniwj tak się nie zachowywał.Czy to coś poważnego?Bardzo prosze o pomoc,bo bardzo sie tego wystraszyłam i myślę cały czas o najgorszym.POMOCY :-(

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana "kulka" to najpewniej powiększony węzeł chłonny. Jeśli do tego dziecko ma obrzęk szyi po tej stronie, objawy mogą wskazywać na świnkę. Sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz ew. wdroży właściwe leczenie.