Guzek na kości potylicznej u 6-miesięcznego dziecka a powiększony węzeł chłonny

Witam. Wczoraj u mojego 6 miesieczniaka na kości potylicznej tuż przy karku po prawej stronie wyczulam guzek wielkości ziarnka pieprzu który przesuwa sie pod palcami. Czy to moze budzić Moj niepokój ? Czy to moze byc węzeł chłonny ? Jeśli tak to z jakiej przyczyny mogł tak sie powiększyć ? Dodam ze ja i mąż jesteśmy przeziębieni więc przeziębienie u małego jest nieunikbione i to tylko kwestia czasu czy moze miec to cos wspólnego ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana to najpewniej rzeczywiście powiększony węzeł chłonny. Najpewniej jest to wynik infekcji. Ponieważ dziecko jest małe, sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą!