Podwójne widzenie i rozmyty obraz w oku po urazie – czy to coś groźnego?

Witam, z czwartku 17.02 na piątek 18.02 miałem uraz lewego oka. Podczas spawania, po odchyleniu maski, uderzył mnie w okolice oczodołu lewego nagrzany metalowy pręt. Po badaniu lekarz stwierdził: oko prawe - odcinek przedni spokojny, prawidłowy; oko lewe - oparzenie powieki dolnej w okolicy kąta przyśrodkowego, oparzenie termiczne spojówki i rogówki. Dno oka obustronnie bez zmian. Po przybyciu do szpitala miałem badanie wzroku na tablicy Snellena, widziałem wszystko dobrze i wyraźnie. Dzisiaj 19.02 na lewe oko widzę niewyraźnie i mam delikatnie rozdwojony obraz. Czy te objawy przejdą? W poniedziałek idę do okulisty, ale chciałbym się dowiedzieć nieco wcześniej. Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Po urazie jaki Pan doznał okolica oczodołu może być obrzęknięta, co może powodować zaburzenie ustawienia chorej gałki ocznej i podwójne widzenie - jeśli nie wytworzą się ściągające gałkę oczną blizny, to objaw ten powinien ustąpić.
W związku z oparzeniem rogówki i spojówki mogą się pojawiać zmętnienia w obrębie tej pierwszej, które niestety, ale trwale mogą zaburzyć widzenie. Leczenie jest skomplikowane i wysokospecjalistyczne.

Jednak bez badania okulistycznego nie można jednoznacznie określić przyczyny opisywanych dolegliwości.

Proponuję doczekać do wizyty u lekarza.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!