Podwyższona temperatura u 11-latki z zapaleniem migdałów

Witam serdzecznie! Dziewczynka 11lat. Lekarz stwierdził zapalenie migdałów, jednak, mimo leków (augmentin i przeciwgorączkowe) temperatura 38,5 - 40 stopni utrzymuje się drugą dobę. Schładzam dziecku organizm okładami i obniża się o parę stopni ale. to pomaga na chwilkę. Nic nie je tylko wodę pije. Jest bardzo osłabiona. W nocy zwracała. Co robić dalej?

Magdalena StusiĹska

Jeżeli antybiotyk nie przynosi po dwóch dniach pożądanego skutku, opuszczenia gorączki i ustępowania infekcji nalezy ponownie skonsultowac się z lekarzem- być może nie jest to angina a bardzo podobna choroba która często 'udaje' anginę- mononukleoza.