Podwyższony poziom TSH w 11. tygodniu ciąży

Jak długo może być podwyższone TSH, aby nie miało negatywnego wpływu na dziecko. Żona jest w 11 tyg. ciąży, dziś odebrała wyniki i ma TSH 7. Boimy się, czy dziecko będzie zdrowe.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pana żona powinna niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem/ginekologiem, który niezwłocznie rozpocznie suplementację preparatów hormonów tarczycy. Konieczne jest także oznaczenie hormonów wolnych.