Pogorszenie samopoczucia po odstawieniu Fluanxol

Witam! od 7 lat lecze sie u psuchiatry.Byłam półtora miesiąca temu na kontroli i pani odstawila mi jeden lek fluanxol i jestem teraz tylko na setalowcie 100.Jednak od 2 tygodni pojawiły mi sie nowe objawy boje sie ze moge miec schizofrenie poniewaz wydaje mi sie ze ktos wymawia moje imie.Obudziłam sie rano i biły dzwony kościelne(mieszkam blisko kościoła)i mam wrazenie ze caly czas je słysze.Budze sie w nocy z lękiem.JakIdeDoPracyToBojeSieZeKtośMnieNapadnieAlboSkrzywdziWiemZeCośJestZeMnaNieTak

Witam serdecznie,
w takiej sytuacji zachęcałabym do kontaktu z lekarzem i wyjaśniania obaw, wiele Pani o sobie nie pisze jednak wydaje się, ze nie ma podstaw do obaw o schizofrenię. Rozumiem, że przy odstawianiu leku pojawiły się objawy. Mam do Pani takie pytanie czy korzystała Pani z psychoterapii? Jeśli tak nie było to gorąco bym do tego zachęcała, może bardzo pomóc, zachęcam do skonsultowania tej kwestii z lekarzem prowadzącym. Tymczasem proszę się nie obawiać, na podstawie, co prawda bardzo niewielu informacji od Pani, jednak zdaje się, ze ryzyko schizofrenii jest nikłe, jednak rozumiem i szanuje Pani obawy, dlatego zachęcam do ich konsultowania z lekarzem prowadzącym oraz ewentualnego przemyślenia kwestii psychoterapii, który jest bardzo dobrą formą leczenia wspomagającego. Dodam tylko, że wszelkie zmiany w leczeniu farmakologicznym mogą być niełatwe i rozumiem to całkowicie, w przypadku pojawiania się niepokojących objawów zawsze wskazana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym. Gdyby miała Pani do mnie jakieś dodatkowe pytania to proszę o bezpośredni kontakt. Pozdrawiam.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, proszę jak najszybciej skontaktować się ze swoim lekarzem psychiatrą i opisać wszystkie objawy, które pojawiły się po odstawieniu leku. Pozdrawiam M.Prus