Pogorszony nastrój w okresie jesienno-zimowym

Witam mam pytanie w okresie jesienno-zimowym mam bardzo pogorszony nastrój, wiem że powinnam skonsultować to z lekarzem oko w oko, ale czy to prawda że jednorazowe zarwanie nocy może spowodować poprawę mojego nastroju? Przestawi się zegar biologiczny? Czy to prawda?

Witam. Zerwanie jednorazowo nocy nie pomoże Pani w poprawie nastroju. Proponuje wizyte u psychologa oraz psychiatry, który będzie mógł przepisać leki na wyrównanie nastroju.

Jeśli chodzi o proste sposoby na lekko obniżony w sezonie jesienno zimowym nastrój to u wielu osób dobrze sprawdza się solarium. Oczywiście w umiarkowanych dawkach, raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. Jeśli obniżenie nastroju jest poważniejsze lub przewlekłe to faktycznie wizyta u psychologa oraz psychiatry będzie najlepszym pomysłem.