Pojawianie się owłosienia na twarzy i klatce piersiowej u kobiety

Mam 20 lat, od pewnego czasu zauważyłam, że pojawiają mi się pojedyncze ciemnie włoski na brodzie, klatce piersiowej, pod pępkiem, mam dość bujnie owłosione miejsce intymne i grube ciemne włosy po wewnętrznej stronie ud ciągnące się od pachwin aż do kolan. Dodam, że moja mama ma podobny problem, ale nigdy nie robiła pod tym kątem żadnych badań, w przeszłości chorowałam na anoreksję i leczyłam się hormonalnie. Czy mam powód do niepokoju? Czy może to genetyka, albo skutek przebytej choroby?

Lek. Krzysztof Szmyt

Szanowna Pani, prosze skonsultować sie z endokrynologiem ginekologiem, byc moze Pani problem wynika z nadmiaru androgenów. Konieczne sa oznaczenia hormonalne. Pozdrawiam