Pola płucne bez zagęszczeń miąższowych o prawidłowym rysunku naczyniowym i nieco wzmożonym rysunku zrębowym
Witam, bardzo proszę o interpretację RTG klatki piersiowej: Pola płucne bez zagęszczeń miąższowych o prawidłowym rysunku naczyniowym i nieco wzmożonym rysunku zrębowym. Zarysy przepony gładkie, jamy opłucnowe wolne. Sylwetka serca w granicach normy. Proszę o wyjaśnienie co oznacza nieco wzmożony rysunek zrębowy.

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Moze oznaczać stan zapalny a jakie sa objawy? Proszę koniecznie udac sie do lekarza rodzinnego, lub lekarza zlecającego powyzsze badanie.