Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 3 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poluzowanie endoprotezy stawu biodrowego

jestem po edoprotezie stawu biodrowego .endoproteza poluzowala sie i mam rozrzedzona kosc udowo czy da sie cos z tym zrobic ? moj lekarz ortopeda powiedzial ze tragedia z tym biodrem ::( od urodzenia mam dysplazje stawow prosze o odpowiedz Dziekuje
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Endoprotezoplastyka stawów biodrowych jest njelepszą metodą leczenia przyczynowego zmian zwyrodnienowych tych stawów. Jak wynika z opisu wskazaniem do zastosowania tej metody były wtórne zmiany zwyrodnieniowe na tle dysplazji stawu. Nie wolno jednak zapominać, że implantacja endoprotezy niesie ze sobą ryzyko powstania powikłań po tego typu zabiegu. Jednym z może być, po krótszym bądź dłuższym czasie, obluzowanie elementów endoprotezy. W takiej sytuacji pacjent musi być regularnie kontrolowany i w przypadku korelacji objawów klinicznych ( ból samoistny bądź spoczynkowy, ból narastjący podczas chodzenia, ograniczenie ruchomości, niecharakterystyczne przeskakiwania w stawie podczas wykonywania ruchów i.t.p) z obrazem radiologicznym ( np. w postaci strefy lizy -rozrzedzenia kości w sąsiedztwie endoprotezy) kwalifikowany do leczenia operacyjnego - realloplastyki endoprotezy ( usunięcia obluzowanej i założenia kolejnej protezy, o ile jest to mozliwe jednoczasowo). Tego typu zabiegi należą do trudniejszych w ortopedii i nie wszystkie oddziały wykonujące zabiegi endoprotezopalstyk stawów biodorwych wykonują również operacje ich wymiany. Przypadek opisany w korespondencji wymaga szczegółowej analizy i ewnetualnie odpowiedniego przygotowania do zabiegu, jeśli oczywiście lekarz prowadzący wraz z pacjentem podejmą taką decyzję. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia, a po dobrze dobranym leczeniu żadnej "tragedii z biodrem" nie będzie. Powodzenia.

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy