Powiększone i niejednorodne płaty tarczycy

Tarczyca bez polozenia zamostkowego ,nieco powiekszona,platy tarczycy niejednorodne.Wplacie lewym 5 guzkow 4-7 mm gladkich obrysow zobwodkami i zwyrodnieniami torbielatowymi .W czesci dolno tylnej platu prawego guzek hypoechogeniczny niejednorodny 20x12 mm wyzej guzek hypoechogeniczny 11mm. i dwa guzki hypoechogeniczne gladkich obrysow z drobnymi zwyrodnieniami torbielatowymi. Tsh 0,372ulU/m norna 0,4-4. Czy to cos groznego. Leczenie farmakologiczne czy operacyjne

Dzień dobry,

Powinna mieć Pani wykonaną biposję. Prosze skontatkować się ze swoim endokrynologiem, aby wytypował zmiany do BACC> Na pewno trzeba wykonac biopsję guzka hipoechgenicznego o wymiarach 20x12 mm, bo teoretycznie jest najbardziej podejrzany. Pozostałe zmiany po ew. konsultacji z obrazem usg. TSH jest nieco obniżone, co może wskazywać na nadczynność tarczycy. Proszę oznaczyć fT3 i fT4, jeśli są w normie, to można rozpoznać subkliniczną nadczynność tarczycy, jeśli są podwyższone, to jawną klinicznie nadczynność. Tak, czy inaczej powinna skontaktować się Pani z endokrynologiem, który po zbadaniu Pani zaleci dalsze postępowanie. Rodzaj leczenia zależy od wyniku dodatkowych badań.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz