Powiększone płaty tarczycy u 53-letniej osoby

Tarczyca nieco powiekszona ,platy niejednorodne.w dolno tylnej czesci plata prawego. hypoechogeniczny niejednorodny guzek20x12mm. powyzej hypechogeniczny guzek 11mm. i dwa 6mm guzki hypoechogeniczne gladkich obrysow z drobnymi. zwyrodnieniami torbielatowymi w placie lewym 5 guzkow 4-7mm gladkich obrysow. z obwodkami i z drobnymi zwyrodnieniami torbiekatowymi .Czy to cos groznego do endokrynologa z NFZ mam za4miesiace moze lepiej isc prywatnie

Dzień dobry,

Niektóre ze zmian kwalifikują się do wykonania biopsji. Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy zmiany są "groźne". USG może tylko nasuwać takie podejrzenia. Statystycznie rzecz biorąc najbardziej podejrzane są zmiany hipoechogeniczne, ale tylko - 1 na 20 zmian hipoechogenicznych może być zmianą nowotworową, więc ryzyko nie jest duże, ale zmiany należy sprawdzić.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz