Powiększone piersi u mężczyzny po leczeniu trądziku

witam mam pytanie ponieważ leczyłem się na trądzik lekiem axotret wczęniej lekami antybiotykowymi typu tetrisal i teraz mam powiększonę piersi a oglądałem film gdzie chłopak miał taki problem i miał raka jąder mam prośbę by mi pan pani mogła pomóc gdzie mam się wybrać chcąc przebadać zgóry dziekuje

Witam! Ginekomastia, czyli powiększenie piersi u mężczyzn może być spowodowana różnymi czynnikami. Do najczęstszych z nich należą otyłość, nadczynność tarczycy, niewydolność wątroby, nerek i zaburzenia hormonalne. Powiększenie piersi może towarzyszyć również niektórym chorobom nowotworowym. Myślę że w pierwszej kolejności warto zgłosić się do lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu bezpośredniego badania ustali najbardziej prawdopodobną przyczynę Pana dolegliwości i pokieruje dokładną diagnostyką.