Powstanie afty po urazie wargi

Ostatnio przytrafił mi się uraz górnej wargi, następnie zrobiła mi się z tego afta. Zignorowałem ten problem bo zwykle szybko znikała, lecz teraz się powiększyła i stała się jeszcze bardziej kłopotliwa. Jest bardzo bolesna, utrudnia mówienie i jedzenie. Co zrobić?

Afty są zazwyczaj objawem ogolnoustrojowej choroby, zaburzenia odporności lub niedoborów witamin i pierwiastków, więc jest to problem, który należy leczyć nie tylko miejscowo, lecz szukac takze przyczyny ich powstawania. Zalecam więc udać się do lekarza, który skieruje na odpowiednie badania. Doraźnie można stosowac apteczne srodki np. Aphtin, solcoseryl dentystyczny.