Poziom TSH a możliwość zajścia w ciążę

Mam chorobę Hashimoto i w wyniku tego niedoczynność tarczycy. Obecnie zażywam Eythtrox 25 (0,5 tabletki) i TSH spadło z 5,09 do 3,09. Planuję ciążę. Czy takie TSH jest odpowiednie do zajścia w ciążę? Jeśli nie, to czy mogę sama zwiększyć dawkę do 1 tabletki? Proszę o odpowiedź

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, przy planowaniu ciąży TZN nie powinno być wyższe niż 2.5. Nie może Pani samą zmieniać leczenia. Proszę skonsultować się z endokrynologiem. Pozdrawiam