Prawdomówność w związku

Witam. Czy mówienie całej prawdy w związku popłaca? Czy nie powiedzenie czegoś co mogłoby partnera urazić i zrobić mu przykrość to złe? co w chwili takie kłamstwo po jakimś czasie wyjdzie na jaw? Pozdrawiam

Zaufanie jest jedną z najważniejszych cech udanego związku. Kłamstwa, lub też "niepełne ujawnianie prawdy" nie sprzyja budowaniu zaufania między dwoma osobami. Doradzam zastanowić się z jakiego powodu woli Pan nie mówić o wszystkim partnerce, co Panem kieruje i co dla Pana jest najważniejsze w Waszej relacji. Pozdrawiam.

Dzień dobry.

Wydaje się, że jest istotna różnica pomiędzy nie mówieniem czegoś, co mogłoby urazić partnera, a kłamstwem.

Pozdrawiam.

Witam,
zadane pytanie jest dość ogólne z tego względu trudno jest mi na nie jednoznacznie odpowiedzieć. Proszę pamiętać, że silna podstawą związku jest zaufanie, w tym również możliwość dzielenia i wzajemnego wspierania się w trudnościach. Istotna jest również umiejętność przekazywania informacji w odpowiedni sposób. Jeśli zależy Panu na lepszym zrozumieniu związku oraz praca nad rozwojem własnej relacji z partnerką polecam konsultację z psychologiem lub psychoterapeutą, który zajmuje się pracą z parami. Taki specjalista będzie mógł lepiej zrozumieć Pana wątpliwości i wyjaśnić mechanizmy działania wzajemnych relacji w związku
Powodzenia
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl