Problem nadwagi u 25-latka

Witam, mam problemy z nadwagą ważę 106 kg przy wzroście 180 cm, nie potrafię schudnąć po mimo iż bardzo się staram, mam wysokie ciśnienie, noszę okulary od 1 klasy podstawówki, mam 25 lat, ostatnio zaczołem biegać ale niestety po 5 dniach zakończyłem ponieważ nadwyrężyłem nogę, czy jest dla mnie ratunek ?

Witam,
Najrozsądniejszą decyzją jest wizyta u dietetyka, który pomoże Panu określić przyczyny braku spadku wagi i dobierze najlepszą metodę postępowania. Odchudzanie na własną rękę nie daje gwarancji sukcesu. Odpowiednio dopasowany plan dietetyczny i wsparcie specjalisty jest kluczowym elementem niezbędnym do osiągnięcia celu.

Witam serdecznie,

Na podstawie podanych przez Pana informacji trudno określić dokładną przyczynę braku spadku wagi - zebranie dokładnego wywiadu m. in. dotyczącego stanu zdrowia, ale i sposobu żywienia pozwoliłaby na wyeliminowanie błędów żywieniowych i wprowadzanie konkretnych zmian.
Bardzo dobrze, że wprowadził Pan aktywność fizyczną - na początek warto zacząć od wysiłku mniej obciążającego stawy - pływanie, ćwiczenia w wodzie.

Pozdrawiam

Witam!

Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji dietetycznej. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska