Nadwaga i chory kręgosłup a odchudzanie

Witam Choruje na kręgosłup i nie moge zbytnio cwiczys przytylem jakies 20 kg wcigu 3-4 miesiecy waze 104 kg na 176 wzrostu nadwaga jest praca nie pozwala na regularne posilki co 2 -3 h jedynie dwie przerwy na 12 h pracy czyli co 4 h czy sama dieta wystarczy aby stracic chodz troche kg? czy bez treningu nie ma to żadnego sensu ?

Witam,

odchudzanie się samą dietą jest możliwe, ale jest obarczone większym ryzykiem powstania efektu jojo. Dlatego też warto byłoby, aby dieta była idealnie dopasowana pod kątem białka, zapotrzebowania energetycznego i innych kluczowych składników odżywczych.

Poza tym odchudzanie w Pana przypadku jest wręcz niezbędne ze względu na chory kręgosłup, który jest dodatkowo obciążony nadmiernymi kilogramami.

Zapraszam do siebie, aby ułożyć plan dietetyczny: http://food-diet.pl/
Pozdrawiam
Ewa Ceborska

Dzień dobry!
Ćwiczenia nie mogą obciążać stawów, na początek polecam spacery i zmodyfikowany sposób żywienia. Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.
Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska