Problem z oddawaniem moczu w miejscach zatłoczonych - co robić?

Jestem chłopakiem i mam 19 lat. Mój problem polega na tym, że nie mogę oddać moczu w obecności innych osób, zrobię to tylko wtedy, gdy wiem, że nikt nie wejdzie i jakbym mocno się spinał, to nie mogę. Jest to dla mnie bardzo krępujące i irytujące, ponieważ nie mogę tego zrobić w szkole czy klubie, choć czasami się udaje. Proszę o pomoc.
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Pański problem z oddawaniem moczu może mieć podłoże psychogenne, ale nie wykluczona jest komponenta neurogenna. Wiele osób ma problemy z wykonywaniem podstawowych procesów fizjologicznych w miejscach publicznych, zazwyczaj jednak dotyczy to dzieci i jest to zaburzenie lekkiego stopnia.
Aby dokładnie wyjaśnić przyczynę i poprawić jakość życia może okazać się konieczna psychoterapia lub farmakoterapia. Jeśli oczywiście jest to problem nasilony. Nie każdy problem wymaga farmakoterapii, czasami wystarczy psychoterapia.
Proponuję skonsultować problem z psychoterapeutą lub neurologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl