Problem z przedwczesnym wytryskiem. Co zrobić?

Witam! Jestem młodym, 18-letnim facetem. Mam dziewczynę, jesteśmy już ze sobą długo i próbowaliśmy się kochać już 3 razy (oboje pierwszy raz), jednak za każdym razem nic z tego nie wychodziło. Za pierwszym podejściem dostałem wytrysku podczas gry wstępnej, pieszczot. Na początku wydawało mi się, że problem polegał na tym że byłem zestresowany, ogólnie nie czułem się komfortowo. Za drugim razem wytrysk nastąpił podczas próby wprowadzenia członka, również zbagatelizowałem to sytuację, gdyż byłem wtedy pod wpływem alkoholu i myślałem ze to mógł być problem. Ostatnim razem podczas zbliżenia, gry wstępnej miałem pełny wzwód, jednak przed samym stosunkiem członek mi opadł, a podczas intensywniejszych dotyków, jeszcze za nim osiągnął pełny wzwód nastąpił wytrysk. Ogólnie, nawet podczas całowania bez dotykania okolic intymnych następuje pełny wzwód. Dodam ponadto, że masturbowałem się dość regularnie od ok. 2 lat, kilka razy w tygodniu, Jednak ostatnio przez ok. miesiąc ograniczyłem to do 1 razu w tygodniu (ostatnia próba była kilka dni temu). Podczas próby stosunku ogólnie nie odczuwam żadnych lęków, nie myślę o problemie. Chociaż np. moje ruchy dłońmi nie są tak naturalne jak powinny być. Ponadto wydaje mi się, że członek jest bardzo wrażliwy na dotyk. Nie mam pojęcia w czym tkwi problem. Czy da się go rozwiązać w sposób "domowy" czy niezbędna będzie wizyta u lekarza seksuologa?

Witam!

Jest Pan młodym mężczyzną i dopiero zdobywa Pan doświadczenia w sferze seksualnej. Bodźce, jakie Pan odbiera są w większości nowe i dlatego reakcja na nie jest tak intensywna. Stąd też pojawiać się mogą problemy z przedwczesnym wytryskiem. Natomiast zaburzenie erekcji, jakie zaobserwował Pan podczas kolejnej próby penetracji ma podłoże psychiczne i związane jest najprawdopodobniej z presją wewnętrzną (chce Pan jak najlepiej wypaść i zaspokoić partnerkę) oraz z lękiem przed kolejnym niepowodzeniem, jakim jest przedwczesny wytrysk. Masturbacja nie ma wpływu na Pana sprawność seksualną. Wręcz jest zalecana przy problemach z przedwczesnym wytryskiem. Dzięki niej poznaje Pan swój organizm, jego reakcje i może uczyć się kontrolować czas, jaki potrzebny jest Panu do osiągnięcia spełnienia. Warto porozmawiać z partnerką na temat Pana problemów i wspólnie zastanowić się, co możecie wspólnie w tej sprawie zrobić (np. skupić się przede wszystkim na sprawianiu przyjemności drugiej osobie). Może Pan również zasięgnąć rady specjalisty - najlepiej seksuologa. W tej sprawie może być pomocna także rozmowa z psychologiem, by mógł Pan poznać przyczynę pojawienia się zaburzeń erekcji.

Pozdrawiam