Problem ze współżyciem - nie wiem co robić...

Dzień dobry. Mam 16 lat, mam dziewczynę, jestem z nią już 11 miesiąc i ani razu jeszcze tego nie robiliśmy. Moje dojrzewanie zaczęło się około 10/11 roku życia i w tym wieku zacząłem się masturbować - czasem co dzień i można powiedzieć, że to jest mój nałóg, ale kiedy poznałem partnerkę to ograniczyłem to do 1 razu w tygodniu. Moja partnerka chce to już zrobić, ale ja nie mogę, bo mam jakąś blokadę psychiczną - za każdym razem jak próbujemy to jest już twardy, ale nie taki, by wejść w pochwę. Ja już nie wiem co mam robić. Chcę nawet kupić suplementy, które mi pomogą to przełamać. Proszę o poradę, bo już jestem bezradny. Może jakbym kupił sobie jakieś wspomagacze, to bym to już przełamał i by było inaczej? Jeżeli tak, to jakie i w jakich dawkach? Z góry dziękuję i naprawdę potrzebuję waszej pomocy. Z poważaniem.
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisany problem może wynikać z częstej masturbacji w przeszłości, jak również może mieć podłoże psychiczne.
Proponuję zaprzestać masturbacji oraz przemyśleć kwestie współżycia, warto także omówić sytuację z partnerką.
Wiek inicjacji seksualnej jak wiadomo obniża się w społeczeństwie, jednakże pierwszy stosunek seksualny zarówno dla psychiki dziewczyny, jak i chłopaka jest dużym przeżyciem nie tylko fizycznym, ale również emocjonalnym.
Należy pamiętać o tym, że stan emocjonalny oraz nastawienie do inicjacji seksualnej ma duży wpływ na przyszłe życie seksualne. Tylko całkowita akceptacja i przygotowanie do współżycia pozostawi pozytywne ślady w pamięci partnerów.
Nie należy ulegać presji otoczenia, ale wspólnie podjąć decyzję o rozpoczęciu współżycia. Przed rozpoczęciem właściwego współżycia warto spróbować pettingu oraz seksu oralnego, który stanowi doskonałe wprowadzenie do właściwego współżycia i pomaga partnerom zbliżyć się do siebie.
Wszelkie suplementy poprawiające jakość życia seksualnego w tym wieku powinny być zbędne.

Redakcja abcZdrowie.pl