Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z emocjami a orientacja

Mam pytanie odnośnie orientacji jestem w okresie dojrzewania mam 18l i zawsze podobaly mi sie kobiety bylem w zwiazku z jedna i bylo wspaniale juz nie , ostatnio mam problem z emocjami wczesniej mialem natrente mysli o homo czy bi , nie boje sie presji iprostu nie chce tego jednak wpadlem w okres w ktorym zaczalem zauwazac mezczyzn i nie wiem czy zle odczytuje emocje jednak nie chce byc z mezczyzna ani nic z tych rzeczy , czasem jak patrzylem mozliwe ze poczulem podn.ibojesie strasznie tego.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Witam Pana, takie myśli czy emocje są naturalne w okresie kształtowania się preferencji seksualnych - zwłaszcza w okresie kiedy nie jest Pan z nikim związany. To, że podobają się Panu mężczyźni nie musi świadczyć, że występują u Pana tendencje homoseksualne czy biseksualne. Uważam, że powinien Pan skonsultować się z seksuologiem, który rozwieje wszelkie Pana wątpliwości. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

0

Okres dorastania to burzliwy okres w którym kształtuje się wiele potrzeb: emocjonalnych, seksualnych i autonomii. To czas ujawniania się orientacji psychoseksualnej. Potrzeba seksualna jest zintegrowana z innymi potrzebami, szczególnie z potrzebą kontaktu emocjonalnego, więzi. Zmienia się wraz z wiekiem. W wieku dorastania jest to wyjątkowo silny związek. W związku z tym że jest to okres kształtowania się i rozwoju seksualności, może to skutkować trudnością w interpretacji potrzeb. Zauważanie innych mężczyzn, spostrzeganie ich cech fizycznych, można błędnie zinterpretować jako przejaw skłonności psychoseksualnej. Młody mężczyzna może wtedy odczuwać lęk z tym związany, jednak nie jest zachowanie jednoznacznie wskazujące na orientację seksualną. Link: http://psycho-help.pl/index.php?id=O_seksie_co_nieco

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy