Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z emocjami a orientacja

Mam pytanie odnośnie orientacji jestem w okresie dojrzewania mam 18l i zawsze podobaly mi sie kobiety bylem w zwiazku z jedna i bylo wspaniale juz nie , ostatnio mam problem z emocjami wczesniej mialem natrente mysli o homo czy bi , nie boje sie presji iprostu nie chce tego jednak wpadlem w okres w ktorym zaczalem zauwazac mezczyzn i nie wiem czy zle odczytuje emocje jednak nie chce byc z mezczyzna ani nic z tych rzeczy , czasem jak patrzylem mozliwe ze poczulem podn.ibojesie strasznie tego.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Witam Pana, takie myśli czy emocje są naturalne w okresie kształtowania się preferencji seksualnych - zwłaszcza w okresie kiedy nie jest Pan z nikim związany. To, że podobają się Panu mężczyźni nie musi świadczyć, że występują u Pana tendencje homoseksualne czy biseksualne. Uważam, że powinien Pan skonsultować się z seksuologiem, który rozwieje wszelkie Pana wątpliwości. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

umów wizytę 0

Okres dorastania to burzliwy okres w którym kształtuje się wiele potrzeb: emocjonalnych, seksualnych i autonomii. To czas ujawniania się orientacji psychoseksualnej. Potrzeba seksualna jest zintegrowana z innymi potrzebami, szczególnie z potrzebą kontaktu emocjonalnego, więzi. Zmienia się wraz z wiekiem. W wieku dorastania jest to wyjątkowo silny związek. W związku z tym że jest to okres kształtowania się i rozwoju seksualności, może to skutkować trudnością w interpretacji potrzeb. Zauważanie innych mężczyzn, spostrzeganie ich cech fizycznych, można błędnie zinterpretować jako przejaw skłonności psychoseksualnej. Młody mężczyzna może wtedy odczuwać lęk z tym związany, jednak nie jest zachowanie jednoznacznie wskazujące na orientację seksualną. Link: http://psycho-help.pl/index.php?id=O_seksie_co_nieco

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety