Problemy z erekcją i strach przed pierwszym stosunkiem seksualnym

mamy 18 lat i jesteśmy w związku już ponad rok, ale nadal się nie kochaliśmy. uprawialiśmy peting i seks oralny, ale gdy dochodzi do zbliżenia mu po prostu opada. podejrzewam, ze na początku się bał, ale teraz mówi ze nawet na godzinę przed, widzi juz zakończenie. wie że to nie wyjdzie i nie może się tego pozbyć. nawet jak stara się myśleć, że tak tym razem będzie dobrze, nie pomaga. nie wiem jak mu pomóc. widzę, że on też nie daje sobie z tym rady, a nie bardzo chce iść do lekarza. co robić?

Dzień dobry.

Jesteście młodymi ludźmi, jak sama Pani pisze, dopiero rozpoczynającymi współżycie seksualne, toteż tego rodzaju kłopoty mają prawo się pojawić. Tzw. "pierwszy raz" wielu młodych mężczyzn traktuje jako rodzaj sprawdzianu ich męskości i potwierdzenia możliwości seksualnych. Tego rodzaju podejście rodzi stres i zdenerwowanie, które bezpośrednio przyczynia się do kłopotów ze wzwodem. Dodatkowym stresorem może być też np. lęk przed niechcianą ciążą.
Porada na powyższe dolegliwości jest prosta, choć w realizacji może okazać się wcale nie tak łatwa. Pani chłopak nie powinien traktować aktu seksualnego jako zadania do realizacji, a Pani może mu w tym pomóc, będąc dla niego czułą i wyrozumiałą. W miarę nabierania doświadczenia i poznawania własnych ciał i wzajemnych reakcji opisane problemy powinny zaniknąć.

W przypadku utrzymywania się kłopotów ze wzwodem należałoby jednak skorzystać z konsultacji seksuologicznej.

Pozdrawiam.