Problemy z oddychaniem i osłabienie przy podwyższonym pulsie u 39-latki

Witam ,od jakiegos czasu mam podwyzszony puls 127 przy tym cisnienie 143\84 .Gdy serce mocno bije jest mi słabo i mam problemy z oddychaniem .Zdarza się to dosyć często,4 razy zabrało mnie pogotowie .Po podaniu kroplowki i lekow uspokajających wypisali mnie do domu.Nie znaja konkretnej przyczyny ,mam się jedynie zgłosic do poradni kardiologicznej.Czy to moze byc cos powaznego?Bardzo proszę o odpowiedź i dziękuję

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę skorzystać z zaleceń oraz zgłosić się do poradni kardiologicznej. Specjalista wdroży odpowiednie postępowanie mające na celu ustalenie przyczyny występujących dolegliwości. Do poradni kardiologicznej w ramach NFZ wymagane jest skierowanie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą wskazywać na zaburzenia rytmu. Tak jak powiedział Pani lekarz, powinna Pani zatem zgłosić się do poradni kardiologicznej, gdzie specjalista kardiolog pokieruje dalszą diagnostyką i leczeniem.