Problemy z okazywaniem emocji u 19-letniej osoby

Mam problem z mówieniem o sobie nie wyobrażam sobie powiedzieć komuś o swoim problemie osobistym o tym co czuje do innych. Nie potrafię nawet powiedzieć o swoich podejrzeniach związanych ze zdrowiem. Nie umiem tez okazywać czułości nie umiem kogoś przytulic. Nikt nie wie o tym jaka naprawdę jestem tylko jaka udaje ze jestem. Nie czuje potrzeby bliskości z innymi i mówieniu o sobie, przez tłumienie uczuć często płacze w samotności przez długie godziny. Czy powinnam udać się na jakąś terapię?

Dzień dobry,

Jeżeli obecny stan Pani przeszkadza i chce zmienić swój sposób przeżywania / funkcjonowania to MOŻE Pani udać się na konsultacje do psychoterapeuty, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Jeśli zgłasza to Pani jaki problem tutaj na forum, widocznie nie jest to dla Pani komfortowa sytuacja. Jeśli chciałaby Pani ją zmienić, nauczyć się wyrażać swoje emocje, odkryć swój własny potencjał także w kontaktach z innymi ludźmi, lepiej zrozumieć siebie, korzystna wydaje się być pomoc psychologa/ coacha, który będzie miał wgląd i wiedzę zarówno o procesach psychicznych jak i metodach rozwoju kompetencji osobistych.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek