Problemy z osiągnięciem wzwodu i zanik porannych erekcji

Moj chłopak ma problem wysyłam go do lekarza ale może pierw tu się czegoś dowiem. A więc spotykam się niedawno ja jestem po długim związku i zostawilam chłopak właśnie dla niego. Gdy miało dojść do współżycia mu nagle opadal próbowaliśmy kilka razy od nowa i caly czas to samo. Dzisiaj rano wogole mu nie stał a tym sie juz bardzo martwię. Dodam , ze wcześniej dosyć często się masturbował. Czy to może być moja wina? Nie pociągam go? Mówi , ze bardzo mu sie podobam ale nie wiem czemu tak jest.

Dzień dobry.

Opisany przez Panią problem może wynikać po prostu z niepewności Pani partnera o to, czy sprosta Pani wymaganiom. Zdenerwowanie i lęk stanowią skuteczną blokadę osiągnięcia/utrzymania wzwodu. W tej sytuacji kluczowa jest postawa samej partnerki, która wykaże się cierpliwością i wyrozumiałością.
Nadmierna masturbacja może również mieć wpływ na późniejsze współżycie. Nie warto jednak "wysyłać" partnera do lekarza, a lepiej mu towarzyszyć, aczkolwiek nie wydaje się, by ta wizyta była konieczna. Można jednak skorzystać z konsultacji seksuologicznej, do czego namawiałbym i Panią i partnera.
Na koniec dodam, że - paradoksalnie - im bardziej się Pani podoba partnerowi, tym większy może być jego lęk o to, czy sprawdzi się w roli mężczyzny.

Pozdrawiam.