Problemy z pisemnymi testami u nastolatka

Witam, Bardzo proszę o poradę w temacie chłopca 17- letniego, mojego syna. Ogólnie nie ma problemów z matematyką. Z ustnych odpowiedzi przy tablicy otrzmuję 4 i 5, jednak ze sprawdzianów pisemnych pomimo przerobionych zadań, które pojawiają się na spraw., otrzymuje 1.Twierdzi, że jak zaczyna pisać sprawdzian to50% wiedzy którą ma ,gdzieś mu umyka. Nie wiem ,jak rozwiazać ten problem. Urszula Borek

Prawdopodobnie przyczyną jest nadmierny stres. Proponuję konsultację z psychologiem szkolnym, który powinien wypracować z synem strategie radzenia sobie ze stresem w sytuacjach trudnych np. egzaminacyjnych.

Dzień Dobry Pani,

Pomocna byłaby dla Pani syna, systematyczna aktywność fizyczna i pilnowanie ośmiogodzinnego snu - czynności proste, nie doceniane, a skuteczne.

Proszę zasugerować synowi uczestnictwo w kursie koncentracji lub technikach mnemotechnicznych.

Życzę Pani i Synowi wszystkiego, co tylko dobre,
Irena Mielnik-Madej