Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z pozytywnym myśleniem u 22-latka

Cóż mam począć, jeżeli wszyscy wokół twierdzą, że jest spoko, tylko ja tego nie widzę? Mam na myśli również tych, którzy uchodzą w ogólnym przekonaniu za specjalistów. Powinienem iść tropem moich wręcz surrealistycznych wizji własnej przyszłości - ponieważ w to, że kiedyś będzie "normalnie", chyba już podświadomie wierzyć przestałem - czy też może w dalszym ciągu próbować dopasować się do realiów, które już dawno temu doprowadziły mnie do "stanu X"? Całkiem możliwe, że ten konflikt to tragizm.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Dzień dobry, Najlepiej jak skorzysta Pan z osobistej konsultacji u psychoterapeuty, psychologa, np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie.

0

Sposób, w jaki opisuje Pan swój problem (bardzo niekonkretny, nieokreślony - w sumie to nie wiadomo o co chodzi) rzeczywiście można określić jako tragizm, a raczej tragizowanie (albo po prostu dramatyzowanie). Proponuję udać się do psychologa, z którym w większych szczegółach podzieli się Pan swoim problemem i swoimi oczekiwaniami wobec stanu, jaki chciałby Pan osiągnąć po terapii. Myślę,że specjalista będzie potrafił Panu pomóc. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety