Problemy z radzeniem sobie ze stresem u 18-latka

Mam problem ze stresem nie radze sobie z nim.Chodze do technikum i bardzo sie denerwuje przezc o odczówam w szkole brak apetytu brak sił jestem ospały przygnebiony niekiedy jem na siłe sniadanie tak samo dopiero po skonczeniu lekcji zaczynam byc głodny.Niekiedy kuje mnie cos w sercu podczas stresu mam uciski w klatce piersiowej niekiedy.Bardzo mi to przeszkadza chciałbym byc wkoncu pełen sił radosny i bez przygnebien , życ bezstresu potrafic to zrozumiec ze nie ma sie czym tak przejmowac

Dzień dobry!

Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego w swojej okolicy albo zapytać pedagoga szkolnego o inne miejsca w Państwa mieście, gdzie może Pan uzyskać pomoc i wsparcie.

Pozdrawiam!

Mgr Adam Horak Psycholog

Chcąc być zdrowy, jest Pan już w połowie drogi do zdrowia. Poprawnie Pan dostrzega, że istnieje przyczyna stresu, problem w tym, że trudno ją Panu ustalić. Potencjalnych przyczyn może być wiele, ale chyba jedną z ważniejszych jest nadchodzący koniec edukacji na poziomie średniej szkoły i związana z tym konieczność życiowych wyborów. Podobny problem mają studenci przy końcu studiów. Każdy, nawet największy stres boi się ... planu. Realistyczny plan działania na najbliższych kilka miesięcy pomoże Panu uporządkować umysł i serce. Bardzo dobrze, że spożywa Pan śniadania nawet mimo ochoty, bo bez paliwa nawet najlepszy samochód za daleko nie zajedzie. Może warto porozmawiać z psychologiem szkolnym?