Problemy z uzyskaniem wzwodu po inicjacji seksualnej

Witam, mam 20 lat, 2 tygodnie temu zacząłem swoje życie seksualne. Niestety mam problemy ze wzwodem podczas stosunku, względnie wyszedł tylko jeden stosunek z kilku, później znowu to samo. Poranne wzwody są pełne, nie miałem też problemów z ich uzyskaniem podczas masturbacji. Wcześniej masturbowałem się średnio 4-5 razy w tygodniu. W ciągu ostatnich dwóch tygodni zrobiłem to raz, nie zamierzam tego robić więcej. Kocham moją dziewczynę, problem nie dotyczy na pewno kłopotów w związku, ona jest bardzo wyrozumiała i poczeka. Nie wiem co robić, aby poprawić nasze życie seksualne.

Zamierzam brać trochę leków wspomagaczy. Nabyłem Permen, Penigrę i Swanson Maca. 1. Czy żaden z tych leków nie koliduje ze sobą? Mogę brać te 3 leki jednocześnie? 2. Czy podczas pierwszych tygodni współżycia mogą występować takie problemy z erekcją? Boję się że wpadłem w błędne koło i teraz każde kolejna porażka powoduje stres przed kolejną. 3. Czy to może być impotencja psychogenna jeśli uzyskuję pełny wzwód np. rano? Jak to leczyć, ile to może trwać? Kiedy mogę spodziewać się poprawy? 4. Wcześniej jeździłem dużo na rowerze i paliłem dużo marihuany, od dwóch tygodni tego nie robię. Nie wrócę do tego nałogu na pewno, ale czy 2 tygodnie to za krótko żeby widzieć poprawę? 5. Czy czas wybrać się do seksuologa, czy na to jeszcze za wcześnie? Boję się, że wpadnę w jakąś depresję z tego powodu, to moja największa życiowa porażka, na którą ciężko mieć wpływ.. Bardzo proszę o szczegółowe odpowiedzi. Pozdrawiam.

Witam! Brak wzwodu lub jego osłabienie, w pierwszym okresie następującym po rozpoczęciu współżycia, nie jest objawem niepokojącym. Często związany jest ściśle ze stresem, źródłem którego może być m.in. obawa o satysfakcję partnerki. Innym czynnikiem wpływającym na obniżenie jakości erekcji jest nawykowe uprawianie masturbacji uzależniającej od określonego, innego niż podczas penetracji, rodzaju stymulacji członka. Następstwem tego nawyku może być okresowe obniżenie wrażliwości na bodźce dostarczane w trakcie stosunku. Przywrócenie pełnej funkcji seksualnej wymaga ograniczenia masturbacji. Zastosowanie się do powyższego zalecenia, najczęściej, powoduje samoistne ustąpienie problemów ze wzwodem. Pozdrawiam