Problemy z wyleczeniem depresji

Witam. Szczerze mówiąc bardzo wątpię że z depresji można się wyleczyć. Nie u nas w kraju... Tak naprawdę to wszyscy mają ciebie głęboko w powazaniu....Ja leczę się od dwóch lat i nic się nie zmieniło. Lekarz psychiatra co pewien czas zmienia leki, chyba po to żeby nie było że nic nie robi. Wizyta jest zawsze ograniczona do dwóch zdań.

Witam,
serdecznie polecam wizytę u psychoterapeuty,także w ramach NFZ.Może Pani o takie skierowanie wnioskować również u obecnego lekarza lub lekarza rodzinnego.Depresja jest wyleczalna.
Pozdrawiam i w razie potrzeby serdecznie zapraszam.

Podstawową formą leczenia depresji jest PSYCHOTERAPIA. A takowej nie otrzyma Pan w gabinecie psychiatry, a psychologa czy psychoterapeuty. Depresja jest absolutnie wyleczalna. Ale trzeba przejść psychoterapię. Lekami nic się nie zrobi, bo one działają na objawy - psychiatrzy zazwyczaj również nie są od tego, aby przeprowadzać długie, pogłębione rozmowy terapeutyczne. Każdy ma swoje konkretne zadania. Dlatego proszę poszukać psychologa lub psychoterapeuty, który Pani w końcu pomoże. Szczególnie polecam psychologa nurtu poznawczo-behawioralnego, bądź psychodynamicznego. Pozdrawiam.

Cóż, jeśli coś nie działa, niech Pani tego nie robi. Jeśli przez dwa lata w taki, a nie inny sposób oddziałuje Pani na swoją depresję, a ona niezmiennie (czy na pewno niezmiennie?) utrzymuje takie same i z taką samą siłą objawy, to być może należałoby pomyśleć nad zmianą strategii, wprowadzenia innych zmiennych (np. inny specjalista, inne podejście). Zachęcam do psychoterapii.