Problemy z wypróżnianiem przy ewakuowanym ropniu okołoodbytniczym

Miałem ewakuowany ropień okołoodbytniczy z przetoką (niską, powierzchowną, międzyzwieraczową). Założono gumowy seton. Po dwóch tygodniach chirurg usunął seton w warunkach ambulatoryjnych. Drenaż nadal trwa. Dezynfekuję Octeniseptem po każdym wypróżnieniu. Pytania: 1. Czy ilość wydzielanej ropy kiedyś się zmniejszy / czy ropa "się skończy"? 2. Czy normalne są niewielkie ilości krwi w śluzie? 3. Czy normalna jest zmiana rytmu wypróżnień? Za pierwszym razem w ciągu dnia załatwiam się "normalnie", po jakimś czasie muszę iść do toalety znowu, by wydalić dodatkowe małe ilości rzadszego kału.

Leczenie przetok to długi proces. Proszę pozostać pod stałą opieką poradni chirurgicznej. W czasie gojenia objawy mogą być zupełnie różne. Dobrze jest odwiedzić specjalistę proktologa, który leczy dolegliwości tej właśnie okolicy.