Problemy z wypróżnieniem u rocznego dziecka

Witam,moja corcia (11 tyg) nie moze sie wyproznic.Kupe robi co 4-5 dni z moja pomoca(malutka ilosc czopka).Masuje jej brzuszek,klade na brzuszku,daje herbatke z kopru wloskiego i nic nie pomaga.Jak przychodzi moment ze chce zrobic kupke to strasznie cierpi.Karmie ja piersia,wiec moze w mojej diecie jest cos nie tak?prosze o pomocna odpowiedz,dziekuje!

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli chodzi o Pani dietę-sugeruję unikać potraw tłustych i warzyw tzw. wiatropędnych-kalafior, fasola, kapusta, itd. Dzieci na piersi zazwyczaj nie mają zaparć, dlatego też sugeruję także skontaktować się z pediatrą. Kontrole badanie kliniczne nie zaszkodzi, a może uda się ustalić przyczynę problemu. Niemowlaki oddając stolec stękają, robią się czerwone, na chwilę wytrzymują oddech, prężą się-to normalne

gdzieś wkradł się bład czy dziecko ma rok czy 11 tyg, jeśli 11 tygodni, karmione wyłącznie piersią i nie sprawia jej to dolegliwości to częstość wypróżnień może tak wyglądac nawet co 4-5 dni. Pozdrawiam