Prośba chłopaka o miesieczną przerwę w seksie

Dzień dobry, Jestem w związku z moim chłopakiem od ponad roku. Bardzo się kochamy. Mamy jednak problem.. Otóż chodzi o sex. Chodzi o to że na początku robiliśmy to bardzo namiętnie, było w tym dużo miłości, fascynacji. Jednak niepokojące dla mnie było to że On musiał się napić ponieważ gdy tego nie zrobił kończył w 5min.. Teraz jako że jestem ciągle chętna to wg niego jestem sexoholiczką a nie dawno poprosił o przerwę conajmniej miesięczną (robimy to max2 razy w tygodniu)Czy ze mną coś nie tak?

Witam,

Na Pani pytanie można odpowiedzieć "nie". Nie można jednak się do tego ograniczyć.
Ludzie są różni - mają zatem również różne potrzeby seksualne. Mają również różnorodne nasilenie tych potrzeb. Są osoby, które odczuwają napięcie seksualne kilka razy w tygodniu, ale są również osoby, które to napięcie odczuwają rzadziej. Sam fakt "częstości" odczuwanego pociągu seksualnego nie musi świadczyć o zaburzeniach.

Tak czy inaczej zaleciłbym obu Państwu konsultację z seksuologiem z dwóch powodów:
1. Konieczność spożywania alkoholu przez Pani partnera przed stosunkiem celem jego wydłużenia,
2. Różnice w natężeniu popędu seksualnego.

Możliwe, że obie te rzeczy w jakiś sposób się łączą i seksuolog (najlepiej psycholog-seksuolog) będzie w stanie pomóc Państwu rozwiązać problemy tej natury.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Dzień dobry!

Czas trwania stosunku 5 minut jest naturalny i prawidłowy. Rzeczywiście, alkohol u dużej części mężczyzn powoduje wydłużenie czasu stosunku, ale nadużywanie tej metody, nawyk picia alkoholu przed stosunkiem jest niebezpieczny, ryzykowny i niepotrzebny.

Ochota na seks kilka razy w tygodniu sama w sobie nie świadczy o niczym niepokojącym, ani o uzależnieniu od seksu.

Zachęcam do rozmów z partnerem i próby wzajemnego zrozumienia.

Pozdrawiam!