Prośba o analizę wyników badań tarczycy wykonanych w 5. tygodniu ciąży

witam! jestem w 5 tyg ciąży mam podwyższone TSH 4.95 norma od 0.280 do 4.300, FT3 6.23 norma 3.10 - 6,80; FT4 16.57 norma 12.00 - 22.00; Anty - TPO 115,80 norma 0.00 - 34.00. bardzo prosze o analize, obawiam sie, ze to moze bardzo zle wplynac na dziecko :(

Dzień dobry,

Proszę w miarę możliwości jak najszybciej udać się do endokrynologa, który przepisze Pani odpowiednie leczenie. TSH w ciąży powinno wynosić< 2,5, konieczne jest leczenie L-tyroksyną. Wygląda na to, że ma Pani autoimmunologiczne zapalenie tarczycy (chorobę Hashimoto)

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz