Proszę o interpretację opisu MR kręgosłupa

Witam, co oznacza Załamanie blaszki granicznej górnej L1 z wpuklaniem się górnej tylnej krawędzi trzonu do kanału kręgowego ze spłyceniem przestrzeni płynowej przedrdzeniowej bez impresji na struktury korzeniowe, bez stenozy kanałowej - wynik MR

Uszkodzenie pierwszego kręgu lędźwiowego, krawędź trzonu wpukla się do kanału kręgowego, jednakże nie uciska nerwów rdzeniowych