Proszę o pomoc - problemy z zajściem w ciążę.

Czy jak się ma kota w domu są problemy z zajściem w ciąże???  Jak skutecznie mogę wyleczyć zaburzenia hormonalne, bo od dłuższego czasu planuję z mężem dziecko, ale nic z tego!!! :(

ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!
To, że posiada się kota w domu nie ma wpływu na zajście w ciąże. Można ewentualnie oznaczyć sobie przeciwciała w klasie IgG i IgA na toksoplazmozę - czyli chorobę pasożytniczą przenoszoną w kocich odchodach, długo nie sprzątanych, przy braku zachowania higieny własnej. Choroba ta może wpływać w aktywnej fazie na płód. Lecz jest bez większego wpływu na zajście w ciążę.
Co do problemów hormonalnych, nie opisuje Pani jakie to są problemy.  Najlepszym rozwiazaniem jest zgłoszenie się do lekarza endokrynologa, bądź endokrynologa ginekologicznego, który wykona potrzebne badania i wdroży odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.