Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 0 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pryszcze na czole i policzkach

Mam 13 lat i doznaję cieni dojrzewania. Na boków policzków i między czołem a włosami na głowie pojawia mi się ostatnio dużo pryszczy, stosuje puder, który za susza je ale efekt jest na 4 dni co mam z tym zrobić? Bardzo mi to przeszkadza bo w szkole nie mam spokoju przez to.??
MĘŻCZYZNA, 13 LAT ponad rok temu

Łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry to przykra dolegliwość. Objawia się niepokojącymi zmianami w obrębie skóry głowy. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tego schorzenia.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Pojawienie się zmian o charakterze trądziku to jak sama wspomniałaś niestety domena dorastania. Jeżeli zmiany są dość dokuczliwe a dodatkowo długo się goją z pewnością potrzebna będzie wizyta u lekarza. W leczeniu można wtedy zastosować maści z antybiotykiem, który hamuje rozwój i nie dopuszcza do namnażania się bakterii. To właśnie nadkażenie bakteryjne najczęściej jest czynnikiem sprawczy ''przedłużonego w czasie pryszcza''. Polecam także artykułna temat trądziku.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, klasyczne leczenie trądziku uzależnione jest od jego nasilenia i daję poprawę na czas stosowania leczenia. Na początek proponuję: skinoren na noc. Jeśli zmiany będą nawracać należy zastosować leki na receptę. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy