Przekrwione oczy

Witam, mam bardzo przekrwione oczy. Bardzo mnie bolą, zwłaszcza przy dotknięciu. Ból nie ustępuje od dłuższego czasu, co nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Możliwe, że jest to zapalenie twardówki. Twardówka to włóknista, biała warstwa, która chroni oko oraz nadaje jej kulisty kształt. Przyczyną tej choroby jest infekcja bakteryjna, grzybicza bądź działanie jakiegoś alergenu. Leczy się ją farmakologicznie, głownie antybiotykami. Aby zmniejszyć ból radzę przykładać ciepłe okłady 2-3 razy dziennie. Proszę niezwłocznie udać się do okulisty.