Betmiga a nadreaktywny pęcherz

Dzień dobry. Urolog przepisał mi lek Betmiga na nadreaktywny pęcherz. Gdy przeczytałem o działaniach niepożądanych tego leku to mam wątpliwości. Jest bowiem napisane że Betmiga może wywołać zakażenie układu moczowego i to w przypadku 1 :10 pacjentów!! Czy w takiej sytuacji mogę bez obaw stosować lek Betmiga czy może istnieje jakiś lepszy sposób na leczenie nadreaktywnego pęcherza? Mam problem, bo w sumie nie wiem czy mam teraz stosować ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza czy może jednak się wstrzymać, może skonsultować to z innym urologiem?? A może ja jednak przesadzam i Betmiga to skuteczny lek, który nie spowoduje u mnie zakażenia układu moczowego i pomoże z nadreaktywnym pęcherzem? Co mam robić? Czy zakażenie układu moczowego to jedyny skutek uboczny, który może powodować lek Betmiga czy jest coś jeszcze? proszę o poradę. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Każda terapii może przynieść działania niepożądane i nikt nie da Panu pewności. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.