Przesunięcie składu białych krwinek w kierunku limfocytów

Witam! Ostanio jakoś dziwnie się czułam, więc postanowiłam zrobić badania. Niestety ich wyniki nie dają mi spokoju. Strasznie mi wypadały włosy, przestały i teraz znowu wypadają. Jestem kobietą i mam 22 lata. Oto moje wyniki: WBC - 6,1, RBC - 4,89, HGB - 12,7%, HCT - 39, PLT - 248, MCV - 79,7, MCH - 26, MCHC - 32,7, RDW - 11,3, MPV - 9,7, PDW - 20,6%, PCT - 0,2, LYMF% - 51,5%, LYMF - 3,1, MON% - 11,9%, MON - 0,7, EOS% - 6, EOS - 0,4, NEU% - 29,7, NEU - 1,8, BAS% - 0,9, BAS - 0,1, Żelazo - 100, TSH - 4,738. Bardzo dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Morfologia krwi obwodowej  nie wskazuje na anemię, która mogłaby być przyczyną wypadania włosów. Jednak przesunięcie składu białych krwinek w kierunku limfocytów oraz nieznaczne podwyższenie TSH może sugerować immunologiczną chorobę tarczycy. To w Pani wieku jest częste i może odpowiadać zaróno za wypadanie włosów jak i złe samopoczucie. Konieczne jest wykonanie badań fT3 oraz fT4 w celu potwierdzenia, bądź wykluczenia choroby tarczycy.