Przyczyny odbarczenia struktur kanału kręgowego

witam mam takie pytanie "odbarczenie struktur kanału kręgowego " czy można to zaliczyć do "odbarczenia rdzenia kręgowego " lub "wycięcia zmiany kręgosłupa " i jeszcze jedno co ta jest odbarczenie i wskutek czego powstaje lub może powstać pozdrawiam

Mikołaj Cyganok

Witam! Stosowane w medycynie sformułowanie: "odbarczenie", oznacza likwidację przyczyny, która wywołuje ucisk na inne otaczające struktury. Odbarczenie struktur kanału kręgowego oznaczać może likwidację przyczyny, która powoduje ucisk i dysfunkcję tychże struktur. Rdzeń kręgowy jest jedną z wielu struktur, znajdujących się w kanale kręgowym. Odbarczenie nie powstaje, odbarczenie wykonuje się operacyjnie lub w niektórych przypadkach następuje samoistnie.