Przyczyny powstania gruczolakowłókniaka fiboadenoma u 19-latki

Dzień obry. U mojej wnuczki (niespełna 19 lat) stwierdzono gruczolowłókniaka fiboadenoma. Biopsja to potwierdziła. Wskazania lekarza - usunąć guz chirurgicznie. Chciałam zapytać, czy przyczyną mogło być silne uderzenie w pierś parę lat temu, kiedy piersi zaczęły się wykształcać. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Nie można tego wykluczyć, jednak nie ma możliwości aby to potwierdzić post-factum.

Tego nie mozna stwierdzić , a zwłaszcza na odległość , zreszta - nie ma to większego znaczenia w tej chwili , bo wiadomo co trzeba zrobić , zż