Ból i guzki w piersi u 19-latki

Witam, od jakiegoś czasu boli mnie lewa pierś. W zasadzie nic nowego, jak wszyscy wiedzą, piersi często bolą ;) Mniej więcej w wieku 12, może 13 lat kiedy mi zaczęły rosnąć, pojawiły się w nich twarde guzki. Wszystkim koleżankom znikały, przestawały boleć czy cokolwiek, jednak ja mam 19 lat i dalej je mam. Ostatnio guz w lewej piersi jest bardzo duży i bardziej boli. Jak mam to interpretować? Nie mam pojęcia, czy się martwić czy to normalne :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany to najpewniej zrazikowa budowa piersi. Tak naprawdę nie powinna Pani jednak bagatelizować problemu. Zdecydowanie Pani piersi powinien ocenić lekarz, na początek lekarz POZ.