Guzek o budowie zrazikowatej - co to oznacza?

Witam! Mam 23 lata, miesiąc temu wykryty został u mnie guz piersi. Miałam zrobioną biopsję, która według lekarza wyszła dobrze. Następnie zostałam poddana zabiegowi usunięcia guza. Z badanie histopatologicznego wynika, że jest to guzek o budowie zrazikowatej. Co to oznacza?

Witam serdecznie!

Opis "guzek zrazikowy" nie mówi zbyt wiele o jego charakterze. Budową zrazikową cechuje się zarówno prawidłowa tkanka piersi, ale są także pewne rodzaje nowotworów piersi, które mają budowę zrazikową. Biorąc pod uwagę jednak Pani wiek, a także to, że wspomina Pani w pytaniu jedynie o budowie guzka, mogę założyć, że guzek ma charakter łagodny. Oczywiście, koniecznie wynik histopatologiczny należy pokazać lekarzowi prowadzącemu.